Kącik przyrody Starszaków

Kącik przyrody jest ważnym elementem dekoracyjnym i dydaktycznym w przedszkolu, dzięki stałym zmianom w kąciku dzieci poznają pory roku, potrafią je wyróżnić i scharakteryzować. Dzięki kącikowi przyrody udaje się dzieciom ukazać walory estetyczne przyrody, rozwijać w nich umiejętności poznawcze, oraz kształtować opiekuńczą postawę wobec różnych roślin, zwierząt i środowiska.
Dlatego też w czwartek (16.03.2017r.) grupa Starszaków założyła swój zielony ogródek w sali.
Pierwszym etapem założenia zielonego ogródka było przygotowanie ziemi w doniczkach i sianie nasion warzyw. Starszaki wspólnie sadziły cebulę, korzeń pietruszki oraz siały nasiona owsa i rzeżuchy – warzywa będą nam służyły do dekoracji , urozmaicenia kanapek i surówek. Założyliśmy również hodowlę fasoli. Jedne nasiona wsadziliśmy wprost do ziemi, a drugie na gazie, zanurzonej w doniczce z wodą. W ten sposób dzieci obserwują różnicę w ich kiełkowaniu i wzroście.Codziennie przedszkolaki oglądają nasz piękny wiosenny kącik przyrodniczy i wspólnie wyciągamy z niego wnioski!
Relacja 2017-03-19, 18:17 | autor: P- LE